pirmdiena, 2023. gada 28. augusts

Pieredzes apmaiņas brauciens

 24. un 25. augustā kopā ar citām Dobeles novada bibliotekārēm devāmies Dobeles NCB organizētajā pieredzes apmaiņas braucienā uz Limbažu novadu.

Šajās divās notikumiem un iespaidiem bagātajās dienās apmeklējām trīs bibliotēkas:

1) Limbažu Galveno bibliotēku, kura ir īsta Gaismas pils gan vizuāli, gan saturiski. Bibliotēkā labi jūtas gan lasītāji, gan darbinieki un arī mēs bijām mīļi gaidītas uz abpusēju sarunu un pieredzes apmaiņu dažādos ar bibliotēkas darbu saistītos jautājumos.

2) Pociema bibliotēka paši sevi dēvē par sociālās saskarsmes un informācijas centru Katvaru pagastā. Sarunas gaitā noskaidrojām, ka gan prieki, gan problēmas arī šeit līdzīgas un mums labi saprotamas.

3) Jaunajā ekoloģiski būvētajā ēkā darbību kā Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centrs - bibliotēka ‘’Sala’’ uzsākusi 2016.gadā. Pārsteidzošajā ēkā izvietota moderna bibliotēka, semināru telpas, attālinātās darbavietas un plaša konferenču zāle ar lielisku skatu uz Ungurpils Dzirnavezeru.

Brauciena laikā mums bija iespēja apmeklēt Vēstures muzeju un Dzīvā sudraba muzeju Limbažos, kā arī vairākus interesantus dabas objektus: Veczemju klintis, Ainažu molu, Minhauzena muzeju. Savukārt Katvaru bibliotēkas vadītāja ar lepnumu mums izrādīja skaisto Katvaru muižas parku Katvaru ezera krastā un iespaidīgo dabas brīnumu – Katvaru liepas.

Brauciena iespaidi krāšņi un atmiņā paliekoši, bet galvenais, ka esam guvušas gan iedvesmu, gan labus piemērus un idejas darbam mūsu bibliotēkā.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru