otrdiena, 2018. gada 29. maijs

Latvijai - 100

Māris Druva stāsta par savas jaunākās grāmatas tapšanu (Foto: I.Tuza)

Māris Druva un Jānis Streičs (Foto: I.Tuze)

Meistaram bija daudz ko stāstīt gan par agrākajos gados pieredzēto, gan par to, kā viņš uz šodienas Latviju un tās iedzīvotājiem skatās tagad. (Foto: I. Tuza)

Režisore Dzintra Geka dalījās atmiņās par daudzajiem Sibīrijas apmeklējumiem, tur sastaptajiem ļaudīm un pieredzēto. ( Foto: I.Tuza)

Bibliotēkas vadītāja Jautrīte Fišere. (Foto: I.Tuza)

Pasākums bija kupli apmeklēts.


Pasākumā noslēgumā ciemiņi labprāt iesaistījās sarunās ar pasākuma apmeklētājiem.
Saulainās un karstās 26. maija dienas vidū Auces novada bibliotēkā pulcējās interesenti no Auces un  novada, lai tiktos ar tautā  cienīto un  mīlēto kinorežisoru Jāni Streiču, kinorežisori Dzintru Geku, kā arī kinooperatoru Viktoru Gribermani, kurš pasākuma norisi filmēja, lai materiālus izmantotu topošajai dokumentālajai filmai par Latvijas simtgadi.
 Ar  savu jauno grāmatu “Skumjās dzemdības” sanākušos iepazīstināja Auces izauklētais, visiem labi zināmais rakstnieks un režisors Māris Druva. Emocionālo stāstījumu par grāmatas tapšanu papildināja video sižets par tās prezentāciju Omskā (Sibīrija) un Belostokas sādžā.
Tikšanos bagātināja interesants Dzintras Gekas stāstījums par daudzajiem Sibīrijas apmeklējumiem, tur sastaptajiem ļaudīm un pieredzēto.
Pasākums tika kupli apmeklēts un aucenieku uzdotie jautājumi gan Jānim Steičam, gan Mārim Druvam liecināja par ieinteresētību.
 Ir patīkami, ka Aucē ir tik liela interese par kultūru un kultūrvēsturiskām norisēm.

 Auces novada bibliotēkas vadītāja J.Fišere

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana