pirmdiena, 2023. gada 12. jūnijs

Pieredzes apmaiņa Lietuvas bibliotēkās

 8. un 9. jūnijā kopā ar citām Dobeles novada bibliotekārēm devāmies Dobeles NCB organizētajā pieredzes apmaiņas braucienā uz Lietuvu.

Šajās divās notikumiem un iespaidiem bagātajās dienās apmeklējām trīs bibliotēkas:

1)      Pluņģes rajona pašvaldības publisko bibliotēku, kura iekārtota Pluņģes centrā Oginska pils parkā atjaunotajā oranžērijā. Ar pils vēsturi un bibliotēku mūs iepazīstināja šīs bibliotēkas darbiniece Genute, kura pašmācības ceļā apguvusi latviešu valodu. Pluņģes bibliotēkā īstenoti vairāki virtuālās realitātes projekti, ar kuriem arī mēs tikām iepazīstinātas.

2)      Romualda Granauska publiskā bibliotēka Skuodas pilsētā savu darbību jaunā skaistā ēkā uzsākusi vien nesen. Bibliotēkā ir plašas telpas un iespējas visdažādākajām interesēm - izstāžu zāle, novadpētniecības telpa, rokdarbu telpa, grāmatu muzejs, bērnu telpas, virtuālās realitātes, robotikas telpas. Visu pat nav iespējam uzskaitīt.

3)       Kauņas pilsētas pašvaldības Vinca Kudirkas publiskā bibliotēka mūs pārsteidza ar augstajiem, klasiskajiem grāmatu plauktiem un vēsturisko elpu, kas meistarīgi atspoguļota ar mūsdienīgiem paņēmieniem, iepazīstina ar ēkas un bibliotēkas vēsturi.

Brauciena laikā mums bija iespēja apskatīt arī vairākus interesantus apskates objektus: Kauņas vecpilsētu un pili, Kauņas Kristus augšāmcelšanās baznīcu un tās skatu laukumu, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Kauņas pilsētu un Kirkilai skatu torni Biržos.

Visi brauciena iespaidi vēl jāsakārto un jāapdomā, bet jau tagad jūtam, ka esam guvušas gan iedvesmu, gan labus piemērus un idejas darbam arī mūsu bibliotēkā.  

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru