pirmdiena, 2022. gada 18. jūlijs

Bibliotekārs iesaka

  Iesakam izlasīt šī gada pavasarī izdevniecībā ``Zvaigzne ABC`` izdoto latviešu varoņstāstu ``Kurbads``!

 

Tas ir brīnišķīgs izdevums - ar krāšņām ilustrācijām rotāts G.Godiņa pārstāstā, ``Skyforger`` dziesmu tekstiem un iespēju ar aplikācijas starpniecību  noklausīties albumu ``Kurbads``, paralēli vērojot animāciju telefonā.

Tautas pasaka par Kurbadu ir bijusi populāra visos laikos, tā ir tikusi izdota gan atsevišķi, gan iekļauta pasaku krājumos. 2010. gadā latviešu folkmetāla grupa Skyforger izdeva albumu “Kurbads”, kurš saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā gada labākais roka albums. 2019. gadā Kurbads atdzima uz skatuves multimediālā metāloperā “Kurbads. Ķēves dēls”.

Šajā izdevumā pasaku pārstāstījis dzejnieks Guntars Godiņš. Viņa tekstu bagātīgi papildina krāšņas ilustrācijas, kuru autores ir mākslinieces Sindija Anča un Marika Eglīte.

Grāmatas beigās ievietoti apjomīgi folkloras pētnieku Janīnas Kursītes un Gunta Pakalna pēcvārdi, kuros var uzzināt daudz interesanta par pasaku, tajā iekļautajiem simboliem, mītiem un ar tiem saistītiem rituāliem.

Grāmatai “Kurbads. Latvju varoņstāsts” ir digitāls papildsaturs, kuram izmantota papildinātās realitātes (Augmented reality) tehnoloģija. Tajā iekļautas latviešu folkmetāla grupas Skyforger albuma “Kurbads” dziesmas audiovizuālā izpildījumā un detalizēta informācija par Kurbada stāstu. Lai piekļūtu šim tiešsaistes saturam, ir nepieciešama viedierīce ar interneta pieslēgumu un kameru, kā arī lietotne “KurbadsLV”, kas pieejama Google Play un App Store.

 Grāmata iekļauta arī šī gada ``Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas`` grāmatu sarakstā.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru